www.poradniastarachowice.pl

Powrót Aktualności

06.12.2011

Zapisy na zajęcia!!!

Trening Pewności Siebie to zajęcia przeznaczone dla uczniów klas IV-VI i I klasy gimnazjum, którzy doświadczają przemocy ze strony innych uczniów(dokuczania, wyzywania, popychania, a czasem i bicia).

Głównym celem zajęć jest nabycie przez dzieci umiejętności obrony przed przemocą ze strony innych. Warsztaty mają charakter aktywnych ćwiczeń, odgrywania ról, gier i zabaw podnoszących poczucie  ich własnej wartości.

Trening składa się z 3 spotkań (po 4 godziny) dla uczniów i 1 spotkania dla rodziców. Zajęcia odbywają się w poradni w godzinach dopołudniowych (9-12), dzieci dostają usprawiedliwienia do szkoły.Zajęcia odbywać się będą po skompletowaniu grupy uczniów (8-10 uczestników).
Zajęcia dla rodziców (w godzinach popołudniowych) mają na celu przekazanie niezbędnej wiedzy – jak w domu mogą pomóc swoim dzieciom w poradzeniu sobie z przemocą w szkole.

Zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci chętnych do udziału w zajęciach o kontakt telefoniczny
z mgr Anną Michalską  pod numerem telefonu 41 274-73-85.

 

Szkoła  dla Rodziców i Wychowawców, czyli „ Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”- to ogólnopolski program profilaktyczno-edukacyjny przeznaczony dla wszystkich chętnych rodziców, którzy pragną lepiej porozumiewać się z własnymi dziećmi. Zajęcia mają charakter warsztatów (rodzice aktywnie biorą udział w ćwiczeniach, scenkach, dzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie wychowania dzieci). 

Całość „ Szkoły” to cykl 10 spotkań po 3-4 godziny (w godzinach popołudniowych). Zapraszamy rodziców (przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym), którzy chcą lepiej komunikować się z własnymi dziećmi, poprawić relacje rodzic - dziecko. Również tych, którzy mają problemy wychowawcze z dziećmi. Zajęcia odbywać się będą po skompletowaniu grupy rodziców( 12-15 osób).

Zapraszamy wszystkich rodziców chętnych do udziału w zajęciach o kontakt telefoniczny
z Izabelą Gryniuk- Kędziorą, Anną Michalską, Anną Sionek – tel. 41 274-73-85.

 


Aktualności

Strona 1 z 18  > >>